Agata Wiśniewska – piękna kobieta, która inspiruje odwagą

O osobie, która jest twarzą naszej jesiennej kolekcji zrobiło się ostatnio głośno. Przebojem wdarła się do 9 edycji programu Top Model jako pierwsza modelka plus size w Polsce. Swoją osobą wzbudziła zachwyt jurorów, a także tych, którzy jak fotograf Marcin Tyszka mieli początkowo odmienne zapatrywania. Sukces Agaty to rewolucja w świecie mody i urody nie tylko dla niej samej, ale dla wszystkich dziewczyn plus size.

Cała przygoda zaczęła się dość spontanicznie. Agata, na co dzień łącząca modeling z pracą w salonie sukien ślubnych na casting trafiła przypadkowo:

Spontanicznie wysłałam filmik, który był prezentacją sylwetki i tak naprawdę niczego więcej się nie spodziewałam, a potem zadzwonił telefon – powiedziała w wywiadzie dla programu Dzień dobry TVN.

Potem wszystko potoczyło się jak w filmie. Udział w programie, popularność, Agata z dnia na dzień
z szerzej nieznanej osoby stała się popularna w całej Polsce.

To nie wszystko. Nasza bohaterka stara się zainspirować innych do zmiany myślenia. Zachęca do akceptacji i odnajdywania piękna w swoim ciele takim jakim ono jest. Jednocześnie zachęca do zdrowego trybu życia i dbania o siebie:

Stworzyłam hasztag #ruszamplussize, żeby motywować samą siebie do ruchu i namówić do tego inne kobiety. Czasami problemem jest już nawet rozpoczęcie aktywności, bo kobiety mogą się wstydzić, wiedząc jak ludzie reagują na większe osoby. Wstydzą się pójść na siłownię, wstydzą się biegać, bo każdy na nie patrzy – opowiada w wywiadzie dla portalu natemat.pl

To poczucie odpowiedzialności za inne dziewczyny plus size jest u Agaty bardzo widoczne;

Mam też wrażenie, że jestem trochę przedstawicielką plus size, więc nawet jeśli chciałabym odpuścić, to myślę, że wtedy zawiodłabym inne dziewczyny. Gdybym ja odpuściła, to może i one zaczęłyby wątpić. Czuję za nie pewną odpowiedzialność.

Dodaje również:

Nie jestem coachem, jestem modelką, ale lubię coś zmieniać i trochę ruszyłam z misją. Widzę, że za tym moim modelingiem poszło coś więcej. To, co mam do powiedzenia, również się liczy i to też jest dla mnie bardzo ważne.

Będziemy kibicować Agacie zarówno w karierze medialnej jak i w życiu osobistym. A Was zachęcamy do zapoznania się z sesją zdjęciową jaką wspólnie z Agatą przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

 

 


Older Post Newer Post

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

Podobne artykuły

Jak prasować jeansy? Wskazówki
Zazwyczaj kupując spodnie, nie zastanawiamy się, jak będzie wyglądała kwestia ich prasowania. Niektóre potrafią jedna...
Czytaj dalej
Najmodniejsze jeansy wiosna 2021 - trendy na najbliższy sezon
Wiosna na dobre rozgościła się na zewnątrz, a co za tym idzie – także w naszych szafach! Jak co roku, także i ten sez...
Czytaj dalej
Jak dbać o jeansy, aby służyły jak najdłużej?
Denim to, ze swej natury, materiał niezwykle trwały. Aby nasze spodnie jeansowe zachowały jednak swój fason jeszcze d...
Czytaj dalej